Strona główna

O firmie

Aktualności

Marka Equistro

Program żywieniowy

Produkty według kategorii

Produkty alfabetycznie

Nowe produkty

Katalog wersja angielska 

Sprzedaż detaliczna

Linki

Strona producenta:
Strony partnerskie:


Ogólnopolska Giełda Koni


Podkuwacze.pl

Equistro > GESTAMASH PROTECT         

< PowrótPreparat stabilizujący procesy trawienne u koni


Właściwości:
Equistro Gestamash plus jest odżywką dietetyczną zastępującą doskonale mesz i mającą wzmocnione działanie, wynikające z obecności w preparacie otrąb i probiotyku. Składniki siemienia lnianego działają osłaniająco na śluzówkę przewodu pokarmowego i ułatwiają pasaż treści pokarmowej, przeciwdziałając jej zaleganiu w przewodzie pokarmowym.

Otręby zwiększają perystaltykę przewodu pokarmowego, działają lekko rozwalniająco. Węglany regulują i stabilizują pH treści przewodu pokarmowego.

Obecny w preparacie probiotyk reguluje i stabilizuje procesy trawienne, stabilizuje mikroflorę przewodu pokarmowego, gwarantuje prawidłowy kierunek przemian w przewodzie pokarmowym, co zwiększa przyswajalność poszczególnych składników pokarmowych, ponadto zabezpiecza przed występowaniem zaburzeń w czynności przewodu pokarmowego, które często są przyczyną występowania kolki.
Stosowanie probiotyku jednocześnie zapobiega zasiedlaniu się w przewodzie pokarmowym bakterii patogennych.


Wskazania:
PPreparat należy stosować jako dodatek do paszy w celu regulacji i stabilizacji procesów trawiennych. Preparat należy wymieszać z wodą (750-1000 ml wody na 500 g preparatu) i pozostawić na ok. 30 min.

Dawkowanie:
Zaleca się stosowanie w dawkach:
Konie dorosłe (500 kg): - profilaktycznie w celu zapobiegania kolkom: 1 torebka (500g) 3 x w tygodniu, - w celu poprawienia procesów trawiennych i zwiększenia strawności składników pokarmowych: 1/5 torebki (100 g)/dzień (dodając preparat bezpośrednio do paszy), - w celu regulacji procesów trawiennych u koni w okresie spoczynku, przy braku ruchu: 1 torebkę (500 g) 2 x w tygodniu,
Klacze hodowlane: - w okresie poporodowym: ˝ torebki (250 g) przez kilka dni po porodzie,
Konie ras średnich: ˝ zalecanych wyżej dawek, Pony, kuce: Ľ zalecanych wyżej dawek.


Postać:
Mesz.

Opakowanie:
Wiadro zawierające 5 kg preparatu.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Trwałość:
12 miesięcy od daty produkcji.

Zezwolenie:
NRWETfarm 4610/ op- 178 / 99

Wytwórca:
Producent: Vetoquinol S.A.,
Magny Vernois, BP 189, FR-70204 Lure Cedex


HIPPOLAND - Dystrybutor preparatów firmy Equistro  91-321 Łódź, ul. Żeglarska 9, tel/fax 0-42 65 43 800, e-mail: sklep@hippoland.com.pl