Strona główna

O firmie

Aktualności

Marka Equistro

Program żywieniowy

Produkty według kategorii

Produkty alfabetycznie

Nowe produkty

Katalog wersja angielska 

Sprzedaż detaliczna

Linki

Strona producenta:
Strony partnerskie:


Ogólnopolska Giełda Koni


Podkuwacze.pl

Program żywieniowy

Program Żywieniowy EQUISTRO® dostosowany jest do indywidualnych potrzeb każdego konia

 Nie ma dwóch takich samych koni, dlatego też  podawanie środków odżywczych powinna być  dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.  Preparaty wspomagające zdrowie i sprawność fizyczną konia podzielono na trzy główne kategorie:

  • wymagania podstawowe
  •  
  • wymagania związane ze sprawnością fizyczną
  •  
  • wymagania indywidualne


System EQUISTRO® pozwala na właściwe dostosowanie do indywidualnych wymagań konia otrzymywanych przez niego preparatów odżywczych o najwyższej wartości biologicznej, na każdym etapie jego życia. Preparaty odżywcze EQUISTRO® są kompatybilne, co oznacza, że produkty można je ze sobą łączyć. EQUISTRO® dopasowuje żywienie do potrzeb Państwa koni, unikając zarówno nadmiernej, jaki i niewystarczającej podaży składników  odżywczych.

 

Wymagania podstawowe Podaż suplementacja
Siano, owies, pastwisko + dodatki paszowe
Wymagania związane ze sprawnością fizyczną Sport, wzrost, płodność Dodatki paszowe
Wymagania indywidualne Problemy specjalne, takie jak nerwowość, problemy z kopytami etc. Dodatki paszowe

 Wymagania podstawowe

 Podstawowa suplementacja pokrywa elementarne zapotrzebowanie konia, niezależne od jego wymagań związanych ze sprawnościa fizyczną czy też wymagań indywidualnych. Równoważy i uzupełnia typową dietę konia, składającą się z siana, owsa, pastwiska, mleka klaczy itp. i powinna być dostarczana zwierzęciu codziennie.

 Wymagania związane ze sprawnością fizyczną

 Podaż związana ze sprawnością fizyczną zapewnia najlepsze zaopatrzenie w składniki odżywcze w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego i zwiększonych wymagań, takich jak zawody, wzrost, płodność etc. W tym celu zaleca się uzupełnienie suplementacji podstawowej.

 Wymagania indywidualne

 Suplementacja indwidualna zaopatruje organizm konia w składniki odżywcze, zgodnie z jego indywidualnymi cechami bądź w sytuacjach, kiedy z uwagi na pewne zaburzenia zdrowotne wymagane jest dostarczenie specyficznych składników odżywczych.

Składniki odżywcze w najlepszej formie

W trakcie opracowywania i produkcji preparatów odżywczych EQUISTRO® nie idziemy na kompromisy. Wynikiem naszej współpracy ze znanymi na arenie międzynarodowej specjalistami ds. żywienia są:

  • produkty o formulacjach opracownych w taki sposób, aby pokrywały specjalne potrzeby zwierzęcia i skupiały się na poszczególnych problemach;
  • składniki odżywcze zapewniające wysoką aktywność komórkową i skuteczność;
  • drogi podania zapewniające szybkie i całkowite wchłanianie;
  • procesy produkcyjne zgodne z normą ISO 9000 i wymaganiami GMP, które zapewniają staranne przetwarzanie składników odżywczych
  • produkty wolne od substancji i środków dopingujacych


HIPPOLAND - Dystrybutor preparatów firmy Equistro  91-321 Łódź, ul. Żeglarska 9, tel/fax 0-42 65 43 800, e-mail: sklep@hippoland.com.pl


© 2009 Fabryka Pomysłów